Double Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-138
$250.00
Rated 5.00 out of 5 based on 4 customer ratings
(4 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Item Width | 18 cm |
|---|---|
| Material | Leather PU, Wood, Acrylic |
| Model Number | KNG-138 |
| Item Weight | 2800 g |
| Item Length | 20 cm |
| Item Height | 20 cm |
| Item Diameter | 20 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
Additional information
| Model |
kng-910-9-black ,kng-910-9-orange ,kng-910-9-white |
|---|
Customer Reviews
4 reviews for Double Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-138
Add a review Cancel reply
Related Products
Triple PU Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-333
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder, Triple Watch Winder
$200.00
Rated 5.00 out of 5
Triple Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-331
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder, Triple Watch Winder
$200.00
Rated 5.00 out of 5
Single Leather Mini Automatic Watch Winder – KNG-132
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$90.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 13 cm Material Leather Item Weight 1000 g Item Length 13 cm Item Height 15 cm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Vertical Automatic Watch Winder – KNG-131
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Rated 4.60 out of 5
Single Wood Automatic Watch Winder (Silent Motor) – KNG-133
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 13.5 cm Material Wood Model Number Watch winder, watch winder safe box, automatic watch winder for
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

ethan brooks –
perfect for my small collection, quiet and classy
michael grant –
beautiful craftsmanship and keeps both my watches ticking perfectly
james roberts –
the walnut finish is premium and the LED lighting gives a luxury vibe
trey jackson –
works like a charm, looks more expensive than it is