Double Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-225
$550.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 20 cm |
| Material | Outer PU leather, inner plastic and suede |
| Model Number | Watch winder, watch winder safe box, automatic watch winder for automatic watches |
| Item Weight | 3300 g |
| Item Length | 25 cm |
| Item Height | 21.5 cm |
| Item Diameter | 25 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch winders |
Additional information
| Model |
Retro Winder Leatherwear Black ,Retro Winder Orange ,Retro Winder Silvery |
|---|---|
| King |
King |
| Gender |
Unisex |
| Age group |
Adult |
Customer Reviews
2 reviews for Double Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-225
Add a review Cancel reply
Related Products
Single Leather Watch Winder Box KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Keep your automatic watch powered and protected on the go. Unlike bulky winders that stay at home, our compact travel
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
6 Slot Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-611
Watch Winders, 6 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$650.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Double Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-226
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$350.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Leather Watch Winder KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Single Vertical Automatic Watch Winder – KNG-131
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Rated 4.60 out of 5
Single Wood Compact Automatic Watch Winder – KNG-134
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$70.00
Rated 4.60 out of 5

brian miller –
premium leather finish makes it look and feel high-end
carter lewis –
great value for the quality, I use it daily