6 Slot Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-612
$850.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 24 cm |
| Material | Pu leather |
| Model Number | Pu leather watch winder |
| Item Weight | 6000 g |
| Item Length | 24 cm |
| Item Height | 39 cm |
| Item Diameter | 19 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
Additional information
| Model |
kng-910-9-black ,kng-910-9-orange ,kng-910-9-white |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for 6 Slot Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-612
Add a review Cancel reply
Related Products
Triple Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-331
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder, Triple Watch Winder
$200.00
Rated 5.00 out of 5
6 Slot Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-611
Watch Winders, 6 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$650.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Quad (4 Slot) Leather Automatic Watch Winder Box with LED – KNG-440
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$450.00
Rated 5.00 out of 5
Single Leather Watch Winder KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Single MDF Wood Watch Winder Box KNG-122
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

brandon lee –
fits my entire collection, motor is whisper quiet
michael rivers –
love the soft interior and the smooth operation