Quad (4 Slot) Leather Automatic Watch Winder Box with LED – KNG-440
$450.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 14.5 cm |
| Material | ABS + MDF + Memory Sponge |
| Model Number | Watch Winders |
| Item Weight | 4000 g |
| Item Length | 45.5 cm |
| Item Height | 18 cm |
| Item Diameter | 45.5 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
Additional information
| Model |
Retro Winder Leatherwear Black ,Retro Winder Orange ,Retro Winder Silvery |
|---|---|
| King |
King |
| Gender |
Unisex |
| Age group |
Adult |
Customer Reviews
2 reviews for Quad (4 Slot) Leather Automatic Watch Winder Box with LED – KNG-440
Add a review Cancel reply
Related Products
6 Slot Wood Automatic Watch Winder Box (Quiet Motor) – KNG-610
Watch Winders, 6 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$1,000.00
Rated 5.00 out of 5
Single Leather Watch Winder KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Single MDF Wood Watch Winder Box KNG-122
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Wood Automatic Watch Winder (Silent Motor) – KNG-133
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 13.5 cm Material Wood Model Number Watch winder, watch winder safe box, automatic watch winder for
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Triple Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-334
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder, Triple Watch Winder
$400.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

jared smith –
LED lights make it a stunning display piece for my collection
nathan king –
fits 4 watches perfectly and the leather finish is premium