Double Automatic Watch Winder (Rechargeable) – KNG-224
$250.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Name | Double Position Charging Version of the Shaker |
| Input Voltage | 5V |
| Power | <=10W |
| Color | White, Green |
| Main Material | ABS |
| Net Weight | 760 g |
| Product Specifications | 22 x 13.8 x 9.5 cm |
| Function | Mechanical Watch on Chain, Storage and Display |
Additional information
| Model |
Green Double Watch Winder ,White Double Watch Winder |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for Double Automatic Watch Winder (Rechargeable) – KNG-224
Add a review Cancel reply
Related Products
6 Slot Wood Automatic Watch Winder Box (Quiet Motor) – KNG-610
Watch Winders, 6 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$1,000.00
Rated 5.00 out of 5
Triple PU Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-333
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder, Triple Watch Winder
$200.00
Rated 5.00 out of 5
9 Slot Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-910
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$950.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Leather Watch Winder KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Single Vertical Automatic Watch Winder – KNG-131
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Rated 4.60 out of 5
Single Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-130
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

matthew crane –
love the portability and design, great for two watches
ethan murray –
setup was easy, runs super smooth and looks classy