6 Slot MDF Automatic Watch Winder Box with Storage Drawer – KNG-628
$2,650.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Item Width | 22cm |
|---|---|
| Material | MDF |
| Model Number | 6 slots Automatic Watch Winders |
| Item Weight | 7700g |
| Item Length | 47.5cm |
| Item Height | 19cm |
| Item Diameter | 19cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | watch winders |
Additional information
| Model |
kng-628-6-mdf-watch-winder-box-black ,kng-628-6-mdf-watch-winder-box-gray |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for 6 Slot MDF Automatic Watch Winder Box with Storage Drawer – KNG-628
Add a review Cancel reply
Related Products
Single Leather Watch Winder Box KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Keep your automatic watch powered and protected on the go. Unlike bulky winders that stay at home, our compact travel
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Double Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-225
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$550.00
Rated 5.00 out of 5
Quad (4 Slot) Gray Wood Automatic Watch Winder Box with LED – KNG-440G
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$450.00
Rated 5.00 out of 5
Single Leather Watch Winder KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Single MDF Wood Watch Winder Box KNG-122
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

andre spencer –
holds everything i need and motors are silent drawer space is a plus
malik reynolds –
quiet operation n enough room for all my autos def happy with it