Triple Leather Luxury Automatic Watch Winder Box – KNG-335
$2,150.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 20.5 cm |
| Material | Leather, Mixed Material |
| Model Number | V130 |
| Item Weight | 6500 g |
| Item Length | 35.5 cm |
| Item Height | 18.5 cm |
| Condition | New with tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
| Motor | Japan Mabuchi |
| Color | Black, Green, Orange |
| Power Supply | DC |
| Feature | Handmade |
Additional information
| Model |
kng-335-triple-blacl ,kng-335-triple-green ,kng-335-triple-orange |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for Triple Leather Luxury Automatic Watch Winder Box – KNG-335
Add a review Cancel reply
Related Products
6 Slot Wood Automatic Watch Winder Box (Quiet Motor) – KNG-610
Watch Winders, 6 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$1,000.00
Rated 5.00 out of 5
Triple Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-331
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder, Triple Watch Winder
$200.00
Rated 5.00 out of 5
Quad (4 Slot) Gray Wood Automatic Watch Winder Box with LED – KNG-440G
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$450.00
Rated 5.00 out of 5
Quad (4 Slot) Walnut Wood Watch Winder Box with LED – KNG-442
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$350.00
Rated 5.00 out of 5

chris meyers –
exactly what I needed to store and rotate my 3 best watches
andrew foster –
the leather finish feels premium and the motors are whisper quiet