Double Leather Automatic Watch Winder Box - KNG-256
$550.00 – $850.00Price range: $550.00 through $850.00
Double MDF Automatic Watch Winder Box – KNG-268
$500.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Item Width | 19.2 cm |
|---|---|
| Material | Box body: MDF veneer walnut, Glass door: ultra white wave tempered glass |
| Model Number | rolex dial automatic watches display rotomat for watches |
| Item Weight | 2429 g |
| Item Length | 25.7 cm |
| Item Height | 17 cm |
| Item Diameter | 25.7 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | watch winders |
Additional information
| Model |
kng-181-single-leather-watch-winder-box-brown ,kng-181-single-leather-watch-winder-box-red |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for Double MDF Automatic Watch Winder Box – KNG-268
Add a review Cancel reply
Related Products
Double Automatic Watch Winder (Rechargeable) – KNG-224
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$250.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Name Double Position Charging Version of the Shaker Input Voltage 5V Power <=10W Color White, Green Main Material
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Double Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-225
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$550.00
Rated 5.00 out of 5
Double Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-226
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$350.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Quad (4 Slot) Walnut Wood Watch Winder Box with LED – KNG-442
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$350.00
Rated 5.00 out of 5
Quad (4 Slot) Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-441
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$450.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

brian carter –
works better than i expected and dead silent while spinning
ason ridley –
both my pieces stay ready now and it looks clean on my dresser