8 Slot Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-880
$1,200.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
[vc_row][vc_column][vc_column_text]
| Condition | New without tags |
|---|---|
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | watch winders |
| Item Width | 21 cm |
| Item Length | 31 cm |
| Material | MDF |
| Item Diameter | 40 cm |
| Item Height | 40 cm |
| Color | black |
| Name | watch winder |
| Model Number | 8+0, 8+.0 |
| Usage | Watch Storage |
| Place of Origin | Guangdong, China |
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Additional information
| Model |
kng-880-8-wooden-watch-winder-box-black-carbon ,kng-880-8-wooden-watch-winder-box-black-leather ,kng-880-8-wooden-watch-winder-box-brown-leather ,kng-880-8-wooden-watch-winder-box-red-leather ,kng-880-8-wooden-watch-winder-box-white-leather |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for 8 Slot Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-880
Add a review Cancel reply
Related Products
Double Wood Automatic Watch Winder – KNG-222
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 5.00 out of 5
Single Leather Watch Winder Box KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Keep your automatic watch powered and protected on the go. Unlike bulky winders that stay at home, our compact travel
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
9 Slot Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-910
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$950.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Vertical Automatic Watch Winder – KNG-131
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Rated 4.60 out of 5
Single Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-130
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

malik jordan –
finally got space for all my watches and it looks clean af in my closet
kyle monroe –
shipping was fast and it came well protected looks even better in person