Single Matte Paint Automatic Watch Winder Box – KNG-198
$2,150.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 13.5 cm |
| Material | MDF matte paint + inner coffee color microfiber |
| Model Number | Watch Winders |
| Item Weight | 820 g |
| Item Length | 13 cm |
| Item Height | 15.5 cm |
| Item Diameter | 13 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
Additional information
| Model |
kng-335-triple-blacl ,kng-335-triple-green ,kng-335-triple-orange |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for Single Matte Paint Automatic Watch Winder Box – KNG-198
Add a review Cancel reply
Related Products
Single Acrylic LED Automatic Watch Winder – KNG-114
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
Rated 4.60 out of 5
Single Metal Automatic Watch Winder – KNG-177
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$1,300.00
Rated 4.60 out of 5
Single Leather Watch Winder Box KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Keep your automatic watch powered and protected on the go. Unlike bulky winders that stay at home, our compact travel
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single High Gloss Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-191
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$550.00
Rated 4.60 out of 5
Single MDF Automatic Watch Winder Box – KNG-181
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 5.00 out of 5
Item Width 17 cm Material MDF+ABS+plastic+memory sponge Model Number Watch Winders Item Weight 1500 g Item Length 20 cm Item
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single MDF Automatic Watch Winder Box – KNG-182
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$850.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description High-concerned Chemical None Item Width 11 cm Material MDF Model Number PPS1 Item Weight 2000 g Item Length
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

marcus barker –
runs smooth and don’t make a sound fits my omega tight
keon washington –
works fine plus the matte texture feels premium not cheap