6 Slot Leather Luxury Automatic Watch Winder Box – KNG-613
$2,950.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 20.5 cm |
| Material | Leather, Mixed Material |
| Model Number | KNG-613 |
| Item Weight | 8400 g |
| Item Length | 35.5 cm |
| Item Height | 28.5 cm |
| Condition | New with tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
| Motor | Japan Mabuchi |
| Color | Black, Green, Orange |
| Power Supply | DC |
| Feature | Handmade |
Additional information
| Model |
kng-613-6-black ,kng-613-6-green ,kng-613-6-orange |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for 6 Slot Leather Luxury Automatic Watch Winder Box – KNG-613
Add a review Cancel reply
Related Products
Single Acrylic LED Automatic Watch Winder – KNG-114
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
Rated 4.60 out of 5
Single Leather Watch Winder Box KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Keep your automatic watch powered and protected on the go. Unlike bulky winders that stay at home, our compact travel
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
6 Slot Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-611
Watch Winders, 6 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$650.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Quad (4 Slot) Gray Wood Automatic Watch Winder Box with LED – KNG-440G
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$450.00
Rated 5.00 out of 5
Quad (4 Slot) Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-441
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$450.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Wood Automatic Watch Winder (Silent Motor) – KNG-133
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 13.5 cm Material Wood Model Number Watch winder, watch winder safe box, automatic watch winder for
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

eric donovan –
premium leather feel, works flawlessly with my automatics
marcus willis –
elegant design, super quiet motor, fits my entire collection perfectly