Back to products
Single Acrylic LED Automatic Watch Winder - KNG-114
$118.00 Original price was: $118.00.$100.00Current price is: $100.00.
Double Wood Automatic Watch Winder – KNG-222
$150.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 12.5 cm |
| Item Weight | 1800 g |
| Item Length | 24 cm |
| Item Height | 16 cm |
| Condition | New with tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
| Warranty | 3 Years |
| Power Supply | Adapter |
| Power Plug Type | Universal AC Adapter |
| Accessory | Switching AC Power Adapter |
| Watch Cushion Holder | Adjustable |
| Color | Black |
| Slots | 1 Slot |
| Type | Wooden Shaker Watch Box |
| Function | Automatic Winder |
| Material | Wood |
| Design | Stylish |
| Ideal For | Luxury Watch Storage |
| Benefits | Elegant, Durable, Efficient Winding |
Additional information
Customer Reviews
2 reviews for Double Wood Automatic Watch Winder – KNG-222
Add a review Cancel reply
Related Products
Quad (4 Slot) Gray Wood Automatic Watch Winder Box with LED – KNG-440G
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$450.00
Rated 5.00 out of 5
Single Vertical Automatic Watch Winder – KNG-131
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Rated 4.60 out of 5
Single Wood Automatic Watch Winder (Silent Motor) – KNG-133
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 13.5 cm Material Wood Model Number Watch winder, watch winder safe box, automatic watch winder for
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

andrew miles –
love the wood craftsmanship, feels premium and solid
eric hayes –
it’s elegant and very easy to use, highly recommend for collectors